Relacja z Audley End

40 Warszawska Drużyna Harcerzy w tym roku przeniosła się w czasie do 44 roku i wylądowała aż w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Essex. W Ośrodku Szkoleniowym Cichociemnych w Audley End ćwiczą ciało, ducha i umysł szykując się na spadochroniarzy.

Wczoraj uzupełniali dokumentację, orientowali się w terenie (a czy Wy wiecie co to azymut, jodełka i parokrok?) i robili sobie zdjęcia portretowe by uzupełnić książeczki szkoleniowe. Uczyli się także maskowania w lesie. Dzień zakończył się ogniskiem na którym rozmawiali o cechach jakie powinien mieć cichociemny (a więc każdy z nich).

Dziś od rana odbierali zrzuty spadochronowe, odnajdując je w lesie. Zadnie nie było proste, bo spadochrony należało odnaleźć przy pomocy mapy. Opłaciło się jednak ich szukać – w zrzutach znajdowały się informacje o Cichociemnych, które przedstawiali później całej drużynie.

Harcerze uczyli się podstawowych umiejętności każdego Cichociemnego – strzelania, technik linowych, a także zdobywali tężyznę fizyczną w sportach zespołowych.

Po południu mieli alarm ewakuacyjny na kurs korzonkowy – tym mianem w Anglii nazywano szkolenie z przetrwania w terenie. Dziś wieczorem będą musieli rozstawić chatkę, ugotować posiłek  na ogniu i przetrwać w nocy samemu w lesie. Mamy nadzieję, że jutro wrócą 🙂

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s