Otwarcia: 40WDHy i 40WDHek

Zaległe posty z otwarć!

Na początku zgrupowanie. Cały obóz to wielkie zgrupowanie rozmaitych odkrywców i podróżników.

ZUCHY x3
Zuchy ZUPY latają balonem po świecie, Zuchy Kaspiana szukają królów, którzy zniknęli z narni i przemierzają w tym celu całą Narnię poznając jej ludy. Zuchy 13 wcieliły się w AUTO czyli Agencję Uważnych Tropicieli Obrazów i wzorem Pana Samochodzika odkrywają rozmaite tajemnice.

HARCERZE x3
13 WDH poszukuje zaginionego miasta, 40 WDHy szukają skarbu ukrytego wieki temu, więc ich obóz jest wielkim wykopaliskiem, 40 WDHek płyną żaglowcem „Wędrowiec do Świtu” w niezbadany świat.

HARCERZE STARSI x3
Drużyny starsze wyruszyły na prawdziwe ekspedycje: 40WDHSy przez pierwszy tydzień aklimatyzowali się i szkolili (kurs linowo jaskiniowy) by przygotować do wyprawy w Himalaje (Gorce, Beskid, Pieniny). 40 WDSHek ruszyły w trasę koncertową (też góry) by zakończyć ją kursem linowym, a 13WDSH przemierzają szlak orlich gniazd pieszo i na rowerach, w połowie szkoląc się linowo i jaskiniowo.

Zgrupowanie jest bazą wypadową wszystkich ekspedycji. Tak jak baza pod K2 czuwamy nad całością ekspecycji, zabezpieczamy ludzi, sprzęt i warunki do zdobywania świata. Brama bazy obwieszona jest chorągiewkami (jak w Tybecie), na których widnieją dobre rady i wskazówki dla wędrowców. Wszystkie chorągiewki wykonali harcerze i zuchy podczas otwierającego ogniska.

Jedna uwaga do wpisu “Otwarcia: 40WDHy i 40WDHek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s