Pierwsza porcja zdjęć

Wrzucamy pierwsze zdjęcia z obozu.
Pogoda jest piękna, humory dopisują. Dziś jedliśmy lody borówkowe, bo dobrych kilka minut byliśmy bombardowani przez grad wielkości orzechów! Na szczeście wyszło słońce, ale zjawisko było niezwykłe. Generalnie jest bardzo ciepło, ale las daje nam ochronę i chłód. Narzekać możemy chyba tylko na komary 🙂

Część podobozów skończyła już budować, część ma do zbudowania jeszcze wspólne budowle. Zuchy zaczęły już program, badają las i przyglądają się różnym stworzeniom a o rodzicach zapomniały chyba zupełnie (więc piszcie listy!). Harcerze gotują na świeżo wymurowanych piecach (opowiemy więcej innym razem), a zgrupowanie trochę ostygło po pierwszych najtrudniejszych dniach.

Obóz zasilamy z paneli słonecznych, duża kuchnia gotuje dla zuchów na taboretach gazowych, a drukarka w środku lasu drukuje „po wifi”. A drukować jest co, bo papierów (jak co roku) co raz więcej. Magazyn żywieniowy przyjął dziś sporą dawkę warzyw i owoców (93kg i 32kg), a ostatnia, piątkowa dostawa ledwo się zmieściła (158 i 94kg). Jemy 5 posiłków dziennie. Dziś poszło 30kg chleba.

W tym roku w namiotach sanitarnych testujemy system prysznicowo-konewkowy, na razie daje radę. Zuchy złapaliśmy podczas gry w „jojo”, a pozostałe obozy tuż przed kolacjami lub w czasie pracy. Aparat nie dotarł dziś do jednej gromady (Kaspian), ale jutro postaramy się to naprawić.

Na dziś tyle, bo już prawie północ, a jutro chleb przyjedzie koło 7.

Pozdrawiamy betonową i gorącą Warszawę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s