Odkrywamy Amerykę

Budowa obozu oficjalnie dobiegła końca. Drużyny oddały sprzęt pionierski i przeszły do kolejnego etapu życia obozowego- zajęć programowych. Dziś harcerze i harcerki wyszli na zwiady, a zuchy eksplorowały las.

Wczoraj wszystkie podobozy otworzyły swoje bramy. Uczestnicy w strojach obrzędowych prezentowali swoje konstrukcje i odwiedzali kolegów. Przez dwie godziny trwał festiwal otwarć, podczas którego zastępy podróżowały po wszystkich podobozach wykonując zadania, które przygotowali gospodarze. Wśród nich było szukanie kolorowych szyszek na torze przeszkód, czy rzucanie lassem by złapać konie. Uważny obserwator mógł odkryć, w co bawią się poszczególne podobozy:

  • 40WGZ ZUPA (młodsze zuchy) – odwracają zawirowania w historii, w wyniku których Ameryka nigdy nie została odkryta i zniknęła z mapy
  • 40WGZ (starsze zuchy) – wielki portal przeniósł ich do Ameryki Północnej, gdzie zamieszkali w wigwamach i zbratali się z lokalną ludnością
  • 40WDHek – podążając śladami Azteków szukają Złotego Miasta
  • 40WDHy – wcielają się w Wikingów, którzy osiedlili się w Kanadzie
  • 132 WBH – wzorem skautów z BSA zdobywają sprawności i uczą się nowych rzeczy
  • zgrupowanie – odtwarza czasy holenderskiego osadnictwa w Nowym Amsterdamie.

Wieczorem cały obóz spotkał się na apelu, podczas którego uroczyście rozpoczęliśmy obóz. Po nim zasiedliśmy do wspólnego ogniska.

PS. Dziś na obiad była pomidorowa i potrawka z ciecierzycy. Do magazynu wjechało (i wyjechało) kilkadziesiąt kilogramów owoców i warzyw.  Jest chłodniej (wreszcie), i nie ma już komarów!

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s