Skąd tu te budowle? Czyli kwaterka

Obóz zaczyna się w momencie przyjazdu uczestników, ale życie leśne rusza trochę wcześniej. Tydzień przed harcerzami przyjechała ekipa kadrowa, aby przygotować obozową infrastrukturę- potocznie ten etap obozu nazywamy kwaterką.

W tym roku kwaterka była wyjątkowo liczna. Siły w budowaniu zjednoczyli zastępowi, przyboczni, i drużynowi z dwóch następujących po sobie obozów- pierwszy 40WDHiZ, a drugi 13WDHiZ. W obu obozach biorą też udział drużyny z Hufca Zielonka. W sumie było nas ponad 50 osób!

Przez tydzień ekipy budowlane stworzyły konstrukcje, których używać będzie w sumie prawie 300 osób przez ponad 5 tygodni. Przy części posłużyliśmy się sprawdzonymi projektami (kuchnia, stołówka), przy innych postanowiliśmy na innowacje (m.in. namioty sanitarne z innowacyjnym systemem konewek). Całej kwaterce przewodziła Julia Pisarska, przyboczna 40WGZ ZUPA.

W tym roku ulepszyliśmy nasz system budowania, kupując 30 dłut. Służą nam do robienia precyzyjnych zaciosków. Zastępowi nauczyli się ich obsługi na kwaterce, a potem przekazali to swoim harcerzom.

zdjęcia: Bacha Skorupska i Marek Misiurewicz

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s