Kwaterka start!

Tegoroczny blog obozowy właśnie rusza! Od dzisiaj można się spodziewać regularnych wpisów i relacji z naszych obozowych przygód. Będziemy się tutaj dzielić ze światem tym jak wygląda życie w lesie i oprócz wielu ciekawostek oraz newsów z życia drużyn też będzie możliwość śledzenia fotoreportażu z samego serca obozu.


W końcu udało nam się znaleźć chwilę na napisanie kilku słów. Jesteśmy w ferworze pracy ale już sporo ciekawego się u nas wydarzyło.
Dwa dni temu przyjechaliśmy do pięknego lasu nad jeziorem Pile przy Bornem Sulinowie. Podróż była wybitnie długa i pewnie jest to jedna z dłuższych tegorocznych podróży obozowych naszego hufca. Większość trasy na obóz pokonaliśmy pociągiem a na miejsce obozowe dojechaliśmy koło 20:00.
Jednak najważniejsze jest to, po co przyjechaliśmy do tego lasu… Przyjechaliśmy zbudować obóz!
Wczorajszy dzień miał się składać jedynie z drobnego prostego zadania, którym miało być rozpakowanie ciężarówki ze sprzętem. Zadanie okazało się nie być ani drobne ani łatwe. Rozpakowanie ciężarówki zajęło nam cały dzień. Spotkaliśmy się z kilkoma utrudnieniami, które można zaliczyć do zdarzeń losowych.
Ciężarówka brawurowo podjęła próbę dojechania pod samo zgrupowanie. Z próby niestety wynikło jedynie zakopanie się TIRa. Nasza silna i odważna ekipa oczywiście poradziła sobie z tym bez żadnego problemu. Zaczęliśmy rozpakowywanie TIRa daleko za naszym obozem a sprzęt dowoziliśmy inną, mniejszą, ciężarówką. Po rozpakowaniu sprzętu zostało jeszcze zadanie wyprowadzenia TIRa z lasu. Najpierw próbę ciągnięcia podjęła druga ciężarówka. Niestety bez skutku. Musieliśmy wezwać silniejsze maszyny. Dopiero koparka poradziła sobie z wyciągnięciem naszego TIRa. Było to naprawdę duże przedsięwzięcie.
Dzisiejszy dzień był dniem dużo lżejszym w porównaniu z wczoraj. Wyspaliśmy się i ruszyliśmy z budowlami obozowymi. O dziwo naprawdę szybko nam idzie budowa. Na szczęście humory dopisują i wszyscy się świetnie bawią.
Atmosfera jest przednia!

Na koniec dzielimy się zdjęciami. Niestety nie mamy wiele zdjęć z dnia wczorajszego bo naprawdę było trudno się oderwać od emocji i zadań ale wrzucamy w sumie sporo fotek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s