Ewakuacja! (próbna)

Na obozie jest czas na przygodę, naukę, nowe relacje i doświadczenia. Jednak aby to wszystko było możliwe, przede wszystkim musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego dzisiaj odbyła się próbna ewakuacja całego obozu, dzięki której w praktyce sprawdziliśmy naszą sprawność i szybkość działania w sytuacji potencjalnego zagrożenia.

Jak nam poszło? Zdołaliśmy wyprowadzić z lasu cały obóz, czyli 130 osób, w 28 minut. Jak na liczbę osób oraz długość trasy do przemierzenia, jest to wynik, który bardzo nas satysfakcjonuje. Wszystkie drużyny postępowały zgodnie z wypracowaną procedurą, dzięki czemu całość przebiegła w sposób opanowany i zorganizowany.

Próbna ewakuacja to tylko jeden z elementów dbania o bezpieczeństwo na obozie. Każdego dnia kontaktujemy się dwukrotnie z Państwową Strażą Pożarną, a także mamy wyznaczoną osobę, która na bieżąco monitoruje prognozę pogody. Jesteśmy także przygotowani na ewentualność ewakuacji nocnej, dzięki oznaczonym odblaskami drogami ewakuacyjnymi, a także skompletowanym plecakami ewakuacyjnymi z niezbędnym sprzętem.

Wiemy, że w ostatnich dniach pogoda w Polsce bywała nieprzewidywalna, jednak możecie być pewni, że dokładamy wszelkich starań aby odpowiednio reagować w sytuacji zagrożenia i jest to nasz główny priorytet.

Po próbnej ewakuacji wyciągamy wnioski, co mogliśmy zrobić jeszcze lepiej, a tymczasem wracamy do naszych zajęć!

8 uwag do wpisu “Ewakuacja! (próbna)

 1. Dzień dobry,
  Fajnie że ewakuacja tylko próbna.
  Pogoda w tym roku nie rozpieszcza.
  Pytanie kiedy pojawi się jakakokwiek relacja z wyjazdu rowerowego starszych harcerzy?

  Polubienie

 2. Super, że tak często informujecie, co na obozie, także wychodząc niejako naprzeciw obawom zw z pogodą. Bardzo dziękujemy za kazdą relację 🙂
  I czekamy na kolejne 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s