Takie obozowe życie

Życie w lesie to zupełnie inny, wyjątkowy rytm. Czerpiemy z otaczającej nas natury, która nie tylko uwrażliwia nas na piękno, ale także pozwala nam doświadczać i uczyć się więcej. Sprzyja nauce samodzielności, odpowiedzialności i budowaniu nowych przyjaźni. Rankami budzi nas śpiew ptaków, codziennym czynnościom towarzyszy szum drzew i fal jeziora, wszechobecna zieleń uspokaja myśli i poprawia nastrój, a rozgwieżdżone wieczorami niebo skłania do refleksji i niekończących się rozmów.

W tych wszystkich okolicznościach wszystkie drużyny prowadzą swoje obozowe życie, pełne wyzwań, zadań, gier i śpiewu przy akompaniamencie gitar. Zuchy bawią się, odkrywając kolejne elementy swoich podniebnych fabuł, harcerze i harcerki dzielnie gotują każdy posiłek w swoich podobozach, ucząc się samodzielności, a harcerze starsi szukają okazji do pomocy innym i stawiają sobie własne, nowe wyzwania. W tym czasie zgrupowanie również nie próżnuje. Każdego dnia działamy, aby obóz był zaopiekowany pod kątem wychowawczym, organizacyjnym, formalnym i logistycznym.

Na obozie mają też miejsce niecodzienne wydarzenia, które z pewnością zapamiętamy na całe życie. Przy ogniskach część harcerzy i harcerek złożyło swoje Przyrzeczenia Harcerskie, a w drużynie 40wdhy odbyło się oficjalne przekazanie granatowego sznura Marcinowi Jeżewskiemu.

Jak możecie się spodziewać, dni obozu mijają zdecydowanie za szybko. Dlatego kończymy już ten wpis i idziemy korzystać z lasu. Poniżej łapcie trochę zdjęć z ostatnich dni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s